DiyetSağlıkYaşam

Koronavirüs aşılamasında mavi kategorideki il sayısı 28’e çıktı

Koronavirüs aşılamasında mavi kategorideki il sayısı 28'e çıktı

Koronavirüsle mücadele kapsamı içinde uygulanan aşılama devam etmekte. Samsun’da ikinci doz aşısını yaptıranların oranı yüzde 75’e yükselerek mavi bölümdeki düşük riskler içinde yerini aldı.

BAKAN KOCA: “MAVİ SAMSUN”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sosyal paylaşım platformu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Mavi Samsun: ‘Her 4 kişiden 3’ümüz 2. doz aşımızı yaptırdık.’ Mavi il sayımız 28’e ulaştı. Geride kalan 53 il bi hayli hızlı hareket etmeli.”

Koronavirüs aşılamasında mavi kategorideki il sayısı 28 e çıktı #1

“MASKE, MESAFE VE TEMİZLİK KURALLARINA UYMAYA DEVAM”

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı da konuyla alakalı şu açıklamalarda bulundu:

“Sizlerin desteği ve sağlık çalışanlarımızın gayretleriyle bu akşam saygınlığıyla ilimiz genelinde ikinci doz koronavirüs aşısını yaptıranların oranı yüzde 75’e yükseldi ve mavi bölümdeki düşük riskli iller içindeki yerimizi alarak, artık toplumsal bağışıklığa her zamankinden fazla daha yakınız. Bu güzel gelişme vesileyle aşının gücüne inanarak ilk fırsatta aşısını yaptıran tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Henüz ilk doz aşısını yaptırmamış yahut ikinci dozunu geciktirmiş olan vatandaşlarımızdan hassasiyet göstererek bir an önce aşılarını yaptırmalarını önemle istirham ediyorum. Ayrıca, aşı oranları yükselmesine rağmen önlemlere uyumun azalmasıyla birlikte vaka sayılarında yaşanan artışın önüne geçebilmek adına tüm hemşehrilerimizi maske, mesafe ve temizlik kaidelerina bir süre daha titizlikle uymaveyavet ediyorum.”

Koronavirüs aşılamasında mavi kategorideki il sayısı 28 e çıktı #2

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu